Folklorní soubor Rozmarýn reprezentuje kulturní dědictví Moravského Slovácka. Kraje, kde každá vesnice má svůj specifický taneční projev a jehož bohatost se odráží i v bohatosti původních lidových krojů. První zmínka o souboru pochází z konce r. 1972, kdy se několik zakládajících členů zúčastnilo silvestrovské zábavy v Újezdci u Luhačovic, kde předvedli ukázku lidových tanců. Založení souboru se spojuje s r. 1973, kdy vznikl v Újezdci Slovácký krúžek. První hudební spolupráce byla s místní dechovou hudbou Svaz družstevních rolníků z Újezdce, vedoucí úlohy se ujali Josef Kovařík a Ludmila Hasalová (roz. Jančářová). Slovácký krúžek se na veřejnosti představil poprvé v předvečer 1. května 1973 při stavění máje. V témže roce se soubor zúčastnil 5. přehlídky vesnických souborů v Sušici s doprovodem dětské cimbálové muziky Šablička. Od této doby začíná pravidelná činnost Slováckého krúžku.
V r. 1974 uvedli členové první celovečerní program pod názvem Veselá je dědina. V tomto roce soubor přešel pod nového zřizovatele ZO SSM JZD Uh. Brod a začal používat nový název Rozmarýn. Soubor úzce spolupracoval s J. M. Kristem, jenž je tvůrcem většiny kmenových čísel souboru. Při zpracování historických materiálů se kladl důraz především na autenticitu podání vlastního regionu a nejbližšího okolí. S minimálními jevištními úpravami se soubor snaží zpracovávat dochované materiály z Újezdce, Těšova, Uherského Brodu a okolních regionů.
V r. 1989 opustila soubor většina členů, končí spolupráce s cimbálovou muzikou Šabla a soubor přichází o svého zřizovatele ZO SSM JZD Uh. Brod. Po roce se vedení souboru ujímají Ladislav Zapletal a Petr Vozár. Soubor začíná znovu pracovat a v r. 1991 vzniká nová doprovodná muzika, jejíž jádro tvoří nová generace muzikantů LŠU Uherský Brod. V r. 1997 odchází ze souboru jeden z hlavních vedoucích Ladislav Zapletal a vedení souboru se ujímá Petr Vozár, který se později stává uměleckým vedoucím. Organizačním vedoucím se stává Miroslav Jančář. Soubor zkouší v tělocvičně místní školy a v sále hospody U Čechů. Od r. 2009 zkouší soubor v budově bývalého Národního výboru v Újezdci, v tomto roce také začíná spolupracovat s novou cimbálovou muzikou Rozmarýn s primášem Janem Mudrákem. V r. 2015 dostává soubor k dispozici k užívání budovu bývalé mateřské školy v Újezdci, kde má zázemí dodnes. V r. 2022 začal soubor spolupracovat s cimbálovou muzikou Holúbek.
Programová základna souboru čerpá z domácích folklorních tradic, z nichž si soubor postupně budoval program pro svá vystoupení a při tom nezapomínal ani na oživování zvykových příležitostí; v Újezdci a Těšově se podařilo obnovit Fašankovou obchůzku, od r. 2010 Krojové hody a rozsvěcování vánočního stromu od r. 2016, členové souboru každoročně dodržují tradici velikonoční obchůzky. Velkou předností je také důsledné dodržování krojové čistoty. Při vystoupeních jsou používány původní kroje, které byly zhotoveny tradičním způsobem a tradičními způsoby jsou také udržovány. Soubor Rozmarýn prezentuje lidové tradice během svých vystoupení na festivalech a kulturních pořadech doma i v zahraničí a během své 35leté existence se v jeho řadách vystřídalo několik generací zpěváků a tanečníků. V současné době (2022) má soubor asi 25 členů všech věkových kategorií.